Welcome To The
Magical,Enchanting,Outstanding
Place In Your Dreams.

Taking its name from the mermaid of Turkish mythology, Susona unites the magic of the sea, the pure texture of nature and the peace of the Aegean.

Eat, Drink, Enjoy!

Featuring the Frankie signature, the Frankie Beach Club presents an extraordinary experience of gourmet delicacies, signature cocktails and an outstanding music program. An endless summer awaits you at Susona this year with the Frankie quality and the warm energy of Bodrum. Add the unforgettable touch of Frankie to your summer!

Daily 11:00-19:00
Frankie Beach Club will be closed from the 15th of October 2021.
See you on 2022 summer season.

It’s more than just food – we present dishes with the freshest products selected from the fertile fields of the Aegean in the bohemian comfort of Malva. Enjoy a memorable dining experience followed by live music. The flavour and spirit of Bodrum – the pearl of the Aegean – lives in Malva!

Daily 19:00-00:00

Prepare yourself for a new day with the traditional Ezi breakfast, and indulge in local specialties and homemade healthy drinks throughout the day. In the evening, enjoy a stunning sunset view with a signature cocktail.

Daily 07:00-23:00

susonabodrum

Susona Bodrum, LXR Hotels & Resorts
Discover a Turkish getaway with enigmatic elegance at Susona Bodrum

Events from Last Summer

Bengü Beker
Performances

2020

Timeless tunes by Bengü Beker
in a Malva night.

Ayhan Sicimoğlu Performances

2020

The renowned Ayhan Sicimoğlu & the Latin All Stars take the stage at Frankie Beach Club!

Nükhet Duru
Performances

2020

Nükhet Duru at Malva, enchanting with her unique voice and special repertoire.

Powered by TripAdvisor

Burak Demiral

Hayal ettiğimden öte bir deneyim oldu. Sadece tatil anlayışımı değil aynı zamanda da gustomu tekrar değerlendirme fırsatı buldum.

Ilknur K.

Bodrum’da çok özel bir yer.. Hafta sonu kısa tatile gittiğimiz Susona Bodrum Hilton bizi kendine hayran bıraktı.Kapıdan girdiğimiz andan itibaren yakın ilgili çalışanlar müşavir ilişkileri,ön büro görevlisi,bell boy,kahvaltı salonunda çalışanlar,Franki Beach çalışanları ,can kurtaran olarak çalışan öğrenciler hepsi çok ilgiliydi.Herkes

Eda Meltem Yılmaz

Huzurlu ve keyifli O kadar huzur dolu, nezih ve temiz bir otel ki.. odalarda her türlü konfor düşünülmüş.. personel cok kibar ve ilgili.. restaurantları harika.. konumu cok iyi.. kesinlikle tavsiye ediyorum.. ilk firsatta tekrar gitmek istiyorum ...